Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Ski & Snow Klub Lajdáček

Vítejte na stránkách Sportovního klubu Lajdáček.

O Lajdáčku Fotogalerie

Sedm závodníků SKL se nominovalo na Olympiádu mládeže v AD a SX.

Vzhledem k nedostaku sněhu se nedaly uspořádat plánované závody v první polovině měsíce, a tak jsme čas využili pro trénink. I mezi borůvčím se zprvu našel kousek sněhu pro  lyžování.

NIcméně i tak jsme nakonec vyrazili za kvalitním tréninkem do rakouského Sankt Michael. Zde byly podmínky skvělé. Trénink probíhal na pistě, kde před pár dny trénovaly holky před SP Flachau. Náročný třídenní trénink dal závodníkům opravdu hodně.

Poté jsme již vyhlíželi lepší předpověď s teplotou pod nulou a nakonec se dočkali. Těsně před zahájením Olympiády mládeže se konečně dal produkovat umělý sníh a s ním se zlepšily i podmínky pro trénink. Následně napadl i nějaký přírodní sníh.

Samotná Olympiáda dětí a mládeže, která probíhala v Královéhradeckém kraji a AD a SX se jelo na Medvědíně, byla již v zimním prostředí. Lajdáček reprezentovali za Prahu v AD Julie Vedralová a Tom Nejdl, za SX Veronika Horáková, Aneta Burkertová, Tomáš Burkert a František Mošna. Za Středočeský kraj dále Adam Vachuta. Celkem sedm sportovců ze sebe vydalo to nejlepší a nakonec nejúspěšnější byl Tomáš Burkert, který obsadil skvělé 4. místo ve skicrossu. Musíme ale bohužel zmínit i zlomeninu paže, která se nevyhnula Frantovi a přejeme mu brzké uzdravení.

výsledky zde

Poslední dva lednové dny se uskutečnily závody RKZ v Říčkách. V obřím slalomu a slalomu reprezentovalo klub osm závodníků. Nejlépe se umístil Tom Nejdl na 18. místě v GS.

výsledky ZDE.

 Byli jsme se samozřejmě také podívat na dva slalomy Světového poháru, který se uskutečnil ve Špindlu na černé.

 Další program je stejně náročný - bude se hodně závodit.