Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Ski & Snow Klub Lajdáček

Vítejte na stránkách Sportovního klubu Lajdáček.

O Lajdáčku Fotogalerie

Juniorské družstvo se zúčastnilo mezi 11. a 23. lednem bloku 11 závodů ve Špindlerově Mlýně, Albrechticích a Peci pod Sněžkou.

Junioři SK Lajdáček začali závodní sezonu závody Mistrovství ČR a Slovenska v SG a AC ve Špindlu, které ještě doplnil z Karlova přesunutý FIS slalom.

Do prvních závodů nastoupili Valentýna Trachtová a Jan Martin Doseděl.

I Když SG závod jeli naposledy vloni na MČR, poprali se s tím skvěle. Jenda si zlepšil SG body o 20 a Valča si zajistila dobrou výchozí pozici do kombinačního SL, kde si nakonec zajistila krásné vyhlašované 6.místo mezi mladšími juniorkami. Jenda i Valča si zlepšili body do AC.

Závěrečný FIS slalom jel pouze Jenda a bohužel nedojel.

Dalšími  závody pro nás byly víkendové slalomy v Albrechticích, kde startovali  Klára Tošovská, Marek Veselý, František Doseděl a Jan Martin Doseděl.

Klára první den vypadla a druhý den dojela 28.  – 6 bodů do Českého poháru a mírné zlepšení FIS bodů.

Jenda první závod zajel super  - 12. místo s číslem 29 a 40 bodů do Českého poháru. Druhý závod se mu tolik nepovedl, ale stejně krásné zlepšení bodů.

Pro Fandu i Marka to byly první závody FIS.  Fanda v prvním závodě vypadl a ve druhém obsadil 35. místo s číslem 59 a má první FIS body. Marek v prvním závodě zajel super 1. kolo, ve druhém startoval na začátku startovního pole, ale druhé kolo nezvládl a vypadl. Druhý den vypadl v prvním kole.

V pátek 21.1. byly na programu dva FIS závody GS na Stohu, karanténa bohužel neumožnila startovat kompletnímu týmu,   nastoupili Valentýna Trachtová a Marek Veselý. Závody se jely od 12. sloupu a kopec byl hodně ledovatý.

Valča po nemoci nebyla ještě zcela fit a  v kombinaci s přehnaným respektem  to na výsledcích na tak těžkém kopci bylo znát.

Marek jel svoje první „dospělé“ závody v obřím slalomu, první závod byl trošku opatrný, ale ve druhém zajel skvělé 12. místo s číslem 32 a získal  32 bodů do Českého poháru.

Po obřácích na Stohu následovaly v dalších dvou víkendových dnech  22.1. a 23.1. tradiční FIS závody v Peci (2 x GS).  Závodili Valentýna Trachtová, Marek Veselý a na poslední závod přijel vyléčený František Doseděl.  

Oba závody se jely  na černé sjezdovce Bramberk. Byl to dlouhý a hezký závod, velmi slušně obsazený. Valča v obou závodech zajela skvělé jízdy. V prvním závodě byla 10., ve druhém 9. a  zlepšila  si  FIS body o 20. 

Marek měl skvěle rozjetý sobotní závod, ale ve druhém kole nedokončil. Druhý závod v neděli se mu tolik nepovedl, ale stejně to stačilo na zlepšení bodů.

SK Lajdáček je nyní v celkovém aktuálním pořadí Českého poháru na velmi lichotivém 16.místě

Všem závodníkům patří gratulace k úspěšně zahájené sezoně.