Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Ski & Snow Klub Lajdáček

Vítejte na stránkách Sportovního klubu Lajdáček.

O Lajdáčku Fotogalerie

V druhé polovině února absolvovalo družstvo juniorů závody v Bílé v Beskydech, které byly  kromě akademického  mistrovství ČR zároveň i mistrovstvím ČR juniorů (sobota 13.2. obřák, neděle 14.2. slalom).

 

 Závody byly po stránce úrovně zúčastněných závodníků velice kvalitní a díky opravdu velkému počtu závodníků (90 kluků a 70 holek)  to byly pravděpodobně nejlepší závody této sezóny. Kvalitě závodů odpovídaly i stavby tratí, které ani jeden den nikoho nešetřily. To se podepsalo zejména na výpadcích našich závodníků při nedělním slalomu. Slalomu však naštěstí předcházel obří slalom, ve kterém si všechna naše děvčata vyjela doposud nejlepší bodové výsledky.

Nebýt jednoho mladšího juniora, odvezli bychom si však pěknou řádku nedokončených slalomových jízd. Naštěstí se Jenda Doseděl dokázal 2x slušně poprat s náročnými slalomy a z Bílé odjížděl jako vicemistr mladších juniorů pro rok 2021.

Do Szczyrku jsme se pak přesunuli v daleko menším počtu asi i proto, že se tam kromě obřího slalomu jela i dvě SG. Dvě z našich závodnic se i přes deficit rychlostních tréninků a extrémně náročný svah do závodů pustily s vervou a hned v prvním závodu slavily úspěchy v podobě malých ztrát na vítězku. Do druhého závodu pak s přibývajícím sebevědomím nastoupily ještě lépe, větší rychlost však přinesla několik chyb. Jedna ze závodnic nedokončila svůj závod a druhá oproti prvnímu o trochu zpomalila. I tak ale nasazení obou z nich nesmírně ceníme.
V obřím slalomu, který byl pravděpodobně nejdelší, jaký kdy děvčata jela a pojedou, si pak i přes náročnost Valča polepšila svůj bodový výsledek.

 

 

ŠPINDLERŮV MLÝN WEATHER