Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Ski & Snow Klub Lajdáček

Vítejte na stránkách Sportovního klubu Lajdáček.

O Lajdáčku Fotogalerie

Kronplatz opět nezklamal.

Po roční vynucené pauze způsobené Covidem-19 se opět konečně vracíme namísto činu. Kronplatz, Itálie, tam se vždy vracíme rádi. Prosluněné široké svahy s velkou pestrostí profilů sjezdovek pro nás vždy znamenají kvalitní trénink. Tradičně se tohoto výjezdu zúčastnil celý oddíl od nejmladších závodníků ročníku 2016 až po již dospělé juniory. Celkově se kolem vrcholu Plan de Corones prohánělo 54 závodníků SK Lajdáček.Účast tedy byla velmi solidní.

Letos jsme se na místo vydali o týden později než obyvkle, abychom zvýšili pravděpodobnost dostatečné sněhové pokrývky. Dá se říci, že plán opravdu vyšel, protože  během prvních dvou dní napadlo cca. 15 cm sněhu. Byla to pro nás nezvyklá situace, protože jsme počítali s pěti dny intenzivního dolomitského slunce. Takto nás hřálo jen závěrečně dva dny. Každopádně to nám nebránilo absolvovat intenzivních pět tréninkových dní.

Nejstarší družstva juniorů a žáků začala první den hned zostra rychlostní disciplínou Super G na sjezdovce Alpen. Skupiny předžáků a přípravky začaly rozvážněji pilováním techniky při volném lyžování. Junioři a žáci postupně zařadili trénink i točivých disciplín a završili tak úspěšnou a intenzivní přípravu. Mladší ročníky v průběhu soustředění do tyčí zavítaly také. Předžactvo k obřímu slalomu přidalo i nácvik slalomu v krátkých tyčích.Přípravka lyžovala převážně volně s dvěma tréninky obřího slalomu.

Celý výjezd absolvovali všichni svěřenci bez zranění a věříme, že se lyžařsky opět posunuli dál.

Přejeme všem hodně úspěchů v nadcházející sezóně. Doufejme, že bude dlouhá. SKOL