Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Ski & Snow Klub Lajdáček

Vítejte na stránkách Sportovního klubu Lajdáček.

O Lajdáčku Fotogalerie

Poslední závody před Mistrovstvím ČR žactva 2017 proběhly o víkendu v Herlíkovicích.

Velmi kvalitně a početně obsazených závodů UKZ ze série Stockli Cup a vřazeného přeboru Prahy se zúčastnilo kompletní dvanáctičlenné žákovské družstvo. Sobotní velmi teplé počasí umožnilo na černé sjezdovce odjet pouze jedno kolo obřího slalomu. Mladší žáci tedy měli výbornou možnost časově nezaostat za žáky staršími a sjet si dobré body, což se až na výjimky (že, Valentýno a Adame) všem podařilo.

Dobrou fazónu potvrdili kluci, titul přeborníka Prahy v kategorii mladších žáků si veze domů Jenda Doseděl (celkově 4.), na bedně doprovázený třetím Williamem Seifertem (celkově 7.), mezi pražskými staršími žáky  dojel na druhém místě Ondra Vrabec (celkově 9.) a doplnil tak kompletní stupně vítězů. Slečnám se výsledkově opět příliš nedařilo, nejlepší skončily až ve druhé desítce. Pochvala za nejlepší výsledek sezóny patří Anouk Kristl (celkově 27. z téměř 60 startujících).

V neděli se díky nočnímu ochlazení a přes den zatažené obloze mohl slalom odjet na poměrně kvalitním podkladu. Jenda Doseděl pokračoval ve výborných výkonech a mezi pražskými mladšími žáky skončil na druhém místě (celkově 5.), ostatní kluci zajeli průměrně, nedojel opět Adam a bude muset zabrat, aby se v příští sezóně dostal ve starších žácích do padesátky.  Holky předvedly většinou matné výkony bez  potřebné dravosti a nasazení, nejlepší skončila opět až ve druhé desítce, ve druhém kole navíc vypadly obě Markéty, Janička Zvířecí už v kole  prvním, kdy na startu předvedla velmi neotřelou variantu zřejmě snowboardového startu a po oboustranné katapultáži zahájila jízdu již bez lyží a po břiše.

V úterý 14.3. začíná MČR žactva a držme palce všem našim 8 kvalifikovaným závodníkům.